Jak postupovat při výběru skříně?

Naším hlavním cílem je dodat vám vestavěnou skříň v co nejkratším termínu. Sami tomu můžete pomoci správným formulováním své objednávky a dodáním všech potřebných informací již při prvním setkání s obchodním zástupcem nebo při návštěvě studia Komandor.

Jak postupovat při výběru vestavěné skříně?

1) Vytyčte si místo pro skříň a to následně změřte.
2) Vyberete si materiál pro korpus skříně.
3) U dvířek se také rozhodněte pro hlavní materiál a výplň.
4) Promyslete vnitřní strukturu skříně.
5) Vytvořte hrubý nákres skříně se zaneseným vnitřním rozložením.
6) Obraťte se na nás prostřednictvím návštěvy obchodu nebo po internetu pro provedení objednávky.
7) Bude vám dodána kalkulace a následně bude i skříň vyhotovena.

Výběr vestavěné skříně podrobněji

1) Prvním krokem by měl vždy být výběr prostoru pro umístění skříně. U skříní vestavěných je toto rozhodnutí ještě o to důležitější, že takovouto skříň nelze později stěhovat. Takto vybrané místo také orientačně zaměřte.

2) Vybrat si můžete mezi odolnou přírodní dýhou anebo levnějším laminem. Každý z těchto materiálů má své klady i zápory. Dýha je například velmi odolná, ale drahá. Lamino zase tak odolné proti mechanickému poškození není, ale zato ho lze pořídit levně.

3) Mezi laminem a dýhou si vyberte také u dvířek. U nich se ještě rozhodněte, zda je chcete s výplní či nikoliv. Pokud ano, tak si můžete vybrat mezi sklem, ratanem či jinými tradičními i netradičními typy výplní.

4) Vnitřní rozložení skříně byste měli mít také již rozvrhnuté před zasláním objednávky. Měli byste se nad ním důkladně zamyslet, aby nebylo potřeba skříň později předělávat. Například proto, že jste zjistili, že současný stav vám nevyhovuje.

5) Načrtněte si plánek skříně s předběžným rozmístěním poliček a tyčí na věšení oblečení. Díky němu budete moci při objednávce lépe popsat všechny požadované detaily skříně.

6) Právě v tomto kroku musí dojít k návštěvě nejbližšího autorizovaného dealera nebo některého ze studií Komador. Objednávku můžete provést také na internetu. V této chvíli se domluvíte s technikem na návštěvě a přesném zaměření.

7) Na základě přesných rozměrů vám bude dodána konečná kalkulace. Pokud s ní budete souhlasit, skříň za zmíněnou cenu vám dodáme a to v co nejkratším možném termínu.

Správné místo pro vestavěnou skříň

Při výběru místa pro umístění vestavěné skříně musíte přemýšlet i nad tím, zda neplánujete v budoucnu právě tam nějaké stavební úpravy. Nevýhodou vestavěných skříní je totiž fakt, že jsou navrhovány a vyráběny pro jedno určité místo. Díky tomu ovšem poskytují více úložného prostoru než běžné skříně a pro vás tak mohou být mnohem více užitečné.

Materiály pro výrobu vestavěných skříní

Materiály pro výrobu korpusu vestavěné skříně jsou k dispozici dva. Jedná se o dřevěnou dýhu, která je vysoce odolná a jejím použitím získá nábytek na hodnotě. Materiálem druhým, a však kvůli své nižší ceně více používaným, je lamino. To je možné objednat si dokonce ve více než sedmdesáti různých dekorech.

Instalovat posuvná nebo křídlová dvířka?

Pokud se rozmýšlíte, která dvířka by pro vaše účely byla více vhodná, můžeme vám s výběrem trochu poradit. Posuvné dveře se hodí primárně do úzkých místností, ložnic a vůbec pokojů, kde by při otevření běžných dvířek bylo poněkud těsno.

Logicky tedy vyplývá, že křídlová dvířka najdou uplatnění hlavně v prostorných místnostech. Hodí se také do všech reprezentativních prostor, protože u nich bývá více dbáno na výsledný estetický efekt.

Použít dělená nebo celá dvířka?

Chcete, aby vámi objednaná skříň byla zároveň vhodným bytovým doplňkem? V takovém případě si rozhodně nechte instalovat dvířka dělená, která jsou pěkně zpracována. Pokud zamýšlíte skrýt skříň před zraky návštěvníků, rozhodně si vyberte dveře v celku.

Vhodná velikost zrcadla

Nejen praktické důvody vás mohou vést k instalaci zrcadel na dvířka vašich skříní. Je dokázáno, že jejich vhodným umístěním také můžete opticky místnost rozšířit. Velikost vybírejte ovšem rozumně. Na příliš velkých plochách je vidět každá nečistota a příliš malým rozměrem zrcadla zase nedocílíte požadovaného efektu.

Vnitřní uspořádání skříně

Při výrobě vestavěné skříně Komandor se dá vymyslet a vytvořit velmi efektivní systém pro ukládání oblečení či jiných věcí. Aby byla efektivita ještě vyšší, lze si dokoupit drátěné úložné systémy na oblečení anebo výsuvné tyče na kalhoty nebo na kravaty.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nejbližšího autorizovaného dealera nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.